Πρόσφατα

Δείτε περισσότερα

Pick & Win: Η αποκαθήλωση της πρωταθλήτριας

Καλημέρα. Χθες η επιλογή στο Over 3,5 χάθηκε στο γκολ, αφού η Τρουά δεν μπόρεσε να βάλει κι αυτή το χεράκι της.

Ιταλία Σέριε Α: Νάπολι – Κροτόνε

Δεν θα φοβηθούμε να πούμε πως σε κάποιον βαθμό το 0-2 της Νάπολι στην έδρα της Σαμπντόρια μας έκανε εντύπωση, όπως έκανε και σε πολύ κόσμο.

Ιταλία Σέριε Α: Κάλιαρι-Αταλάντα

Οι αποδόσεις κάτι δείχνανε τελικά. Χωρίς να υπάρχει κάποια ιδιαίτερη λογική, το διπλό της Κάλιαρι στην έδρα της Φιορεντίνα έπεφτε συνεχώς (όχι σε…

Σούπερταν: Λαντσκρόνα – Χέλσινγκμποργκ

Aναμέτρηση στο πλαίσιο της δεύτερης κατηγορία από το πρωτάθλημα Σουηδίας (Superettan), με τη Λαντσκρόνα να φιλοξενεί στο «Landskrona Idrottsplats» τη Χέλσινγκμποργκ. Με ανάγκη για βαθμούς οι γηπεδούχοι, στόχος να πλησιάζει την τριάδα το σύνολο του Περ-Όλα Λιούνγκ.

ΛΑΝΤΣΚΡΟΝA:

Παρουσίασε θετική εικόνα στην έδρα της Βάρμπεργκ, ωστόσο δεν απέφυγε την ήττα (1-0) σε αναμέτρηση που θα μπορούσε να πάρει κάτι παραπάνω. Με όπλο την αμυντική λειτουργία, βραχυκύκλωσε τους γηπεδούχους στο μεγαλύτερο διάστημα και σε γενικές γραμμές, απειλήθηκε ελάχιστα.

Στάθηκε άτυχη στο 24ο λεπτό, βρέθηκε πίσω στο σκορ με αυτογκόλ, προσπάθησε στη συνέχεια να ισοφαρίσει χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Δέχθηκε γκολ στα τέσσερα από τα έξι φετινά παιχνίδια, μόλις μία (δύο νίκες, τρεις ήττες) ισοπαλία στο πρωτάθλημα.

ΧΕΛΣΙΝΓΚΜΠΟΡΓΚ:

Επιστροφή στις νίκες μετά από δύο σερί αποτυχημένες προσπάθειες, με το εντός έδρας 2-1 απέναντι στην ΓΚΑΪΣ. Προηγήθηκε με γκολ από τα αποδυτήρια στη συνέχεια δεν είχε ανάλογη εικόνα, δεχόμενη δίκαια την ισοφάριση στο 28ο λεπτό.

Ανέβασε απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο, πίεσε τους φιλοξενούμενους και πήρε το ζητούμενο. Μεγάλος πρωταγωνιστής για το σύνολο του Περ-Όλα Λιούνγκ, ο Μαμαντού Μόμο με τον Γκανέζο επιθετικό να σκοράρει και τα δύο τέρματα. Βρίσκεται στο -4 από την τριάδα, αλλά έχει και δύο παιχνίδια λιγότερα.