Πρόσφατα

Δείτε περισσότερα

Pick & Win: Η αποκαθήλωση της πρωταθλήτριας

Καλημέρα. Χθες η επιλογή στο Over 3,5 χάθηκε στο γκολ, αφού η Τρουά δεν μπόρεσε να βάλει κι αυτή το χεράκι της.

Ιταλία Σέριε Α: Νάπολι – Κροτόνε

Δεν θα φοβηθούμε να πούμε πως σε κάποιον βαθμό το 0-2 της Νάπολι στην έδρα της Σαμπντόρια μας έκανε εντύπωση, όπως έκανε και σε πολύ κόσμο.

Ιταλία Σέριε Α: Κάλιαρι-Αταλάντα

Οι αποδόσεις κάτι δείχνανε τελικά. Χωρίς να υπάρχει κάποια ιδιαίτερη λογική, το διπλό της Κάλιαρι στην έδρα της Φιορεντίνα έπεφτε συνεχώς (όχι σε…

Bet of the day: «Καθαρίζει» η Ρόζενμποργκ

Αναμέτρηση για το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Νορβηγίας, με τη πρωταθλήτρια Ρόζενμποργκ να φιλοξενεί στο «Lerkendal Stadion» τη Λίλεστρομ.

Αντέδρασε μετά την γκέλα απέναντι στη Ράνχαϊμ, επικρατώντας 1-0 στην έδρα της Στάμπαεκ. Χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης, έδειχνε βραχυκυκλωμένη από τη μαζική άμυνα των γηπεδούχων. Μίλησε η ποιότητα του πρωταθλητή, κατάφερε με τέρμα του Τρόντσεν στο 49ο λεπτό να βρει τη λύση και παραμένει στο κυνήγι της κορυφής. Βρίσκεται στο -7 από την εξαιρετική Μπραν, είναι αναγκασμένη να κερδίζει και παράλληλα να περιμένει βαθμολογικές απώλειες την πρωτοπόρου.

Παραμένει αήττητη για οκτώ διαδοχικά ματς, τελευταία στις 11/03 με τις τρεις ισοπαλίες να στοιχίζουν στην προσπάθεια για τον τίτλο.

Aπέδρασε με πολύτιμο τρίποντο (2-1) από την έδρα της Τρόμσο, που ήταν η πρώτη φετινή μακριά από το «Αrasen Stadion». Θετικότατα εμφάνιση σε γενικές γραμμές, κατάφερε να πάει τον ρυθμό στα μέτρα της, αποτέλεσμα που χαρακτηρίζεται κομβικό στην εξέλιξη του ματς. Εκμεταλλεύθηκε στο έπακρο την εικόνα στο πρώτο 25ο λεπτο, πέτυχε δύο τέρματα με τους Μάρτιν και Όλσεν. Παρά τη μείωση του σκορ σε καθοριστικό σημείο, στην επανάληψη έπαιξε έξυπνα και χωρίς να δώσει χώρους κράτησε με μπόλικη προσπάθεια το αποτέλεσμα.

Χωρίς ισοπαλία για επτά (τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες) σερί ματς στο πρωτάαθλημα. Γκολ/γκολ τα έξι από τα εννέα φετινά.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Αναγκασμένη να κερδίζει η Ρόζενμποργκ, περιμένοντας κάποια στιγμή να ξεφουσκώσει η πρωτοπόρος Μπραν. Εκτός έδρας η Λίλεστρομ παρουσιάζει κάκιστο αγωνιστικό πρόσωπο, θα μου προξενήσει τεράστια έκπληξη αν πάρει βαθμό από το Τρόντχαϊμ. Δίκαια σε χαμηλά επίπεδα ο άσος, ανεβάζουμε την απόδοση αλλά και το ρίσκο σε συνδυασμό με τα πολλά γκολ.

ΡΟΖΕΝΜΠΟΡΓΚ – ΛΙΛΕΣΤΡΟΜ 1 & Over 2.5 2.00 (Stoiximan)