Η παικτική στατιστική διοργανώσεων και πρωταθλημάτων 6-12

by Konstantinos Spyropoulos | 6 Δεκεμβρίου 2016 02:30

Τσάμπιονς Λιγκ
Στο 38% το ποσοστό των “άσων”,στο 31% των ισοπαλιών και στο 31% το ποσοστό των διπλών. Στα γκολ υπερτερεί το over στο 53% με τους γηπεδούχους να σκοράρουν ανά αγώνα 1.68 φορές και τους φιλοξενούμενους 1.23 φορές. Το over 3.5 πραγματοποίησε 26 εμφανίσεις, το 0-1 γκολ 20 εμφανίσεις και το gg 41 εμφανίσεις.
Στα φαβορί κάτω από 2.00 πέρασαν 39 στα 55 τα 10 σε τιμές χαμηλότερες του 1.20 και από τις 69 νίκες οι 29 έγιναν στο 1 γκολ διαφορά.
Η Ρεάλ είναι η μόνη ομάδα με 5 over. Από 4 over 3.5 η Μάντσεστερ Σίτι και η Λέγκια Βαρσοβίας. Οκτώ ομάδες χωρίς over 3.5, η Λυών, η Λέστερ, η Πόρτο, η Σπόρτινγκ Λισ., η Μονακό, η Τότεναμ, η Ατλέτικο Μαδρίτης και η Ντιναμό Κιέβου.
Από ημίχρονο και οι 4 νίκες της Ντόρτμουντ και της Λέστερ και οι 4 ήττες της Λέγκια Βαρσοβίας.

Λίγκα Προ, 3ος όμιλος
Στο 43% το ποσοστό των “άσων”, στο 34% των ισοπαλιών και στο 23% το ποσοστό των διπλών. Στα γκολ υπερτερεί το under στο 60% με τους γηπεδούχους να σκοράρουν ανά αγώνα 1.36 φορές και τους φιλοξενούμενους 0.92 φορές.
Από ημίχρονο οι 8 στις 10 νίκες της Γιούβε Στάμπια και οι 7 στις 8 νίκες της Ματέρα. Από ημίχρονο οι 6 στις 7 ισοπαλίες της Κατάνια.
Στα over προηγείται η Μέλφι με 13 στα 16 και στα under η Άντρια με 13 στα 16. Η Ρετζίνα έχει τις περισσότερες ισοπαλίες, 8 στις 16 ενώ από 2 ισοπαλίες έχουν η Γιούβε Στάμπια και η Κοζέντσα.
Οι 3 τελευταίες αγωνιστικές
Στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές (14η-15η-16η) και σε σύνολο 29 αγώνων οι γηπεδούχοι πήραν 14 νίκες, 9 οι ισοπαλίες και 6 τα διπλά. Στα γκολ υπερίσχυσε το under με 20 εμφανίσεις, οι 12 στο 0-1 γκολ, 4 τα over 3.5, και 13 τα gg.
Στα φαβορί κάτω από 2.00 πέρασαν 8 στα 10 και από τις 20 νίκες οι 15 έγιναν στο 1 γκολ διαφορά. Χωρίς εμφάνιση το σκορ 3-3 ενώ καμιά ομάδα δεν σκόραρε πάνω από 3 φορές.