Η παικτική στατιστική των πρωταθλημάτων 8-5

by Konstantinos Spyropoulos | 8 Μαΐου 2017 02:30

1η Σουηδίας
Στο 36% το ποσοστό των “άσων”,στο 38% των ισοπαλιών και στο 26% το ποσοστό των διπλών. Στα γκολ υπερτερεί το over στο 52% με τους γηπεδούχους να σκοράρουν ανά αγώνα 1.40 φορές και τους φιλοξενούμενους 1.16 φορές.
Η Μάλμε είναι η μόνιμη αήττητη ομάδα του πρωταθλήματος με 4 νίκες και 2 ισοπαλίες. Από ημίχρονο και οι 3 ισοπαλίες της Σούντσβαλ. Στους 6 πρώτους αγώνες της Έλφσμποργκ σημειώθηκαν 25 τέρματα, τα 14 σε δύο αγώνες
Οι 3 τελευταίες αγωνιστικές
Στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές οι γηπεδούχοι πήραν 10 νίκες, 11 οι ισοπαλίες και 3 τα διπλά. Στα γκολ υπερίσχυσε το over με 12 εμφανίσεις, οι 6 στο over 3,5, επτά τα 0-1 γκολ και 11 τα gg. Στα φαβορί κάτω από 2.00 πέρασαν 9 στα 16 και από τις 13 νίκες οι 6 έγιναν στο 1 γκολ διαφορά.

2η Σουηδίας
Στο 32% το ποσοστό των “άσων”, στο 38% των ισοπαλιών και στο 30% το ποσοστό των διπλών. Στα γκολ υπερίσχυσε το over στο 57% με τους γηπεδούχους να σκοράρουν ανά αγώνα 1.52 φορές και τους φιλοξενούμενους 1.18 φορές.
Δύο ισοπαλίες από ημίχρονο η Χέλσινμποργκ και η Γκέφλε με τη δεύτερη να έχει τη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος με 11 τέρματα παθητικό σε 5 αγώνες.
Στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές (3η-4η-5η) οι γηπεδούχοι πήραν 8 νίκες , 8 οι ισοπαλίες και 8 τα διπλά. Στα γκολ υπερίσχυσε το under με 13 εμφανίσεις, οι 6 στο 0-1 γκολ, 3 τα over 3,5 και 12 τα gg. Στα φαβορί κάτω από 2.00 πέρασαν 6 στα 8 και από τις 16 νίκες οι 9 έγιναν στο 1 γκολ διαφορά.